ŠTEFANOVO NA HAJDINI 2019

Po stari krščanski navadi, cerkev na Slovenskem, na praznik sv. Štefana, blagoslavlja vodo in sol. Na ta dan tudi naša domovina praznuje Dan samostojnosti in enotnosti. Pred 29 leti se je slovenski narod na plebiscitu odločil za samostojno državo.

Tudi v cerkvi sv. Martina na Hajdini, je bila na Štefanovo slovesna sveta maša. Bogoslužje je vodil kaplan Primož Lorbek. V pridigi je z verzi naših slovenskih literatov poudaril ljubezen do domovine, v želji,  da bi bili ponosni na njene dosežke in da lahko vsak posameznik doprinese za lepši jutri.

Pri naši in po maši je prepeval moški pevski zbor Talum Kidričevo pod vodstvom mag.  Oliverja Bučka. Nato je na ploščadi pred cerkvijo potekal blagoslov konj in konjenikov. Kletarji so poskrbeli za topel čaj in druge napitke.

Zapisala:

Frančka Cartl