Avtor: jv Objavljeno: 21. 08. 2016

Srečanje bolnih in starejših na Hajdini

Vsako leto se v mesecu avgustu, v farni cerkvi na Hajdini, zberejo starejši, bolni in onemogli župljani.

Letošnje srečanje s sveto mašo in bolniškim maziljenjem je vodil p. Roman Tkavc s Ptujske Gore. Z lepo pesmijo je mašno daritev obogatil cerkveni pevski zbor.

Pater je v pridigi primerjal rast drevesa, ki mora imeti močne in zdrave korenine z življenjem v družini. Samo če bodo zdrave korenine in steblo - to so starši, bo zrasel dober in zdrav sad -  otroci. Zato je prav, da se vsak zave svojih korenin in je hvaležen svojim staršem za zdravo rast in vzgojo. Te njegove besede, so nam še dolgo odmevale v ušesih.

Pred blagoslovom je domači župnik Marijan Fesel vse navzoče povabil na zakusko in druženje v veroučne prostore. V prijetnem kramljanju in raznih nasvetih, ki so si jih izmenjali med seboj, so ugotavljali, da je življenje lepše, ko se srečajo in da se težave, ki jih pestijo tudi lažje prenašajo, če vidijo ob sebi ljudi, ki se srečujejo s podobnimi problemi.

Prizadevne članice Karitas so jim tudi tokrat pripravile nepozabno srečanje.

Zapisala:

Frančka Cartl