ŠTEFANOVO NA HAJDINI

Praznik sv. Štefana, prvega mučenca, se na Hajdini vedno slovesno obhaja. Od takrat, ko smo se Slovenci tako množično odločili za svojo državo, praznujemo na ta dan tudi državni praznik »Dan samostojnosti in enotnosti«.

»Naša država potrebuje pokončne in enotne ljudi, ki bodo ljubili svojo domovino, potrebuje ljudi, ki bodo za domovino in njene voditelje molili, kajti tistih, ki domovino in voditelje preklinjajo, je tako ali tako že preveč«, je samo ena od misli, s katero je v pridigi v župnijski cerkvi na Hajdini, trkal na vest ljudi župnik in naddekan Marijan Fesel.

Že tradicionalno mašno bogoslužje na Štefanovo obogati moški pevski zbor Talum Kidričevo pod vodstvom Oliverja Bučka. Z nežnimi zvoki violine, je Eva Hojski pričarala čar božičnih praznikov.

Po maši je sledil še blagoslov konj in konjenikov. Da nas ni preveč zeblo, so s čajem in kuhanim vinom poskrbeli hajdinski kletarji.

Zapisala:

Frančka Cartl