Župnijsko romanje

Jutranjo mašo smo opravili v cerkvi sv. Petra v Bučah. Župnik Niko Marolt, ki nas je pospremil tudi v cerkev Marijinega vnebovzetja v Kozje, nas je seznanil z zgodovino kraja in cerkve. V Podsredi, v cerkvi sv. Janeza Krstnika, nas je prijazno sprejel župnik Alojzij Weingerl, ki že 38 let upravlja to župnijo. Ponašajo se z enimi najstarejših orgel na Slovenskem. Posebnost so tudi kapele na hribu s križevim potom. Mlad župnik Marko Magdič nas je, poleg cerkve Marije Vnebovzete v Koprivnici, popeljal tudi v novejšo cerkev Kristusovega vstajenja v Senovo. Z navdušenjem je govoril o župniku Janezu Nanutu, ki je umrl lansko leto, saj je vložil mnogo truda in dela v to novo cerkev, ki je bila posvečena leta 1995. Večernice smo opravili v baziliki Lurške Marije v Brestanici. Ker je bil župnik Jože Špes na zasluženem dopustu, nas je o zgodovini cerkve seznanil kaplan Tomaž Sojč. Svoje prošnje in zahvale smo položili pred oltar Lurške Matere Božje in že pohiteli k naši zadnjo postaji, cerkvi sv. Ruperta v župnijo Videm - Krško. Da župnija diha z okoliškimi prebivalci in da v njej deluje veliko skupin, se je pohvalil župnik Mitja Markovič.

Rahlo utrujeni, toda z veliko lepimi besednimi nauki in dejanji, ki smo jih prejeli ta dan, smo se prerojeni vrnili nazaj na Hajdino.