Avtor: zuhajdina Objavljeno: 28. 03. 2011

Srečanje vseh članov ŽPS nadškofije Maribor

Na I. postno nedeljo leta 2010 so bile volitve članov ŽPS. Gotovo so bili sodelavci v cerkveni službi izbrani zato, ker so ljudje v njih videli njihovo krščansko življenje, zavzeto sodelovanje pri župnijskem dušnopastirskem delu, pošteno in vestno opravljanje poklicnega dela, pa tudi nesebično služenje skupnosti v kateri živijo. Župnije so torej zaupale pomembno poslanstvo članom ŽPS, ki so najožji župnikovi sodelavci. V minulem pastoralnem letu, posvečenem evharistiji – osrednji skrivnosti naše vere – smo 13. junija v Celju obhajali evharistični kongres. Ta se je sicer končal, a evharistično dogajanje mora trajati še naprej kot neločljivi del verskega življenja tako posameznikov kot vernega občestva. Evharistično leto dobiva svoj poseben izraz v letošnjem pastoralnem letu krščanske dobrodelnosti in solidarnosti. To obdobje nas posebej nagovarja, da vsak kristjan uresničuje karitativno razsežnost svoje vere s konkretnim služenjem pomoči potrebnim.

Sodelavci v cerkveni službi so se v duhu gesla letošnjega pastoralnega leta » Nosite bremena drug drugemu« zbrali na srečanju vseh članov ŽPS mariborske nadškofije , ki je bilo v soboto 26. marca 2011 ob 10. uri v cerkvi sv. Leopolda Mandiča na Ptuju. Približno 600 udeležencev je srečanje pričelo s spokornim bogoslužjem ob 10. uri. Zbrane je najprej pozdravil nadškofijski referent za ŽPS in naddekan Franc Brglez, ki je v uvodu poudaril, da bomo na srečanju prosili posebej za to, da bi škofje , duhovniki in verniki v naši nadškofiji govorili skupni jezik. Skupni jezik je namreč jezik Svetega Duha. Tako se bomo zavedali da smo od Kristusa poklicani in po njem poslani…

Katehezo za udeležence je pripravil mariborski nadškof in metropolit dr. Marjan Turnšek zvočni zapis

O Kristus, daj mi plemenito srce,da ti bom mogel bolje služiti. Močno srce,da bom iskal visoke vzore, in ne povprečnih izbir.Za delo požrtvovalno srce,da bom gledal v njem zaupano poslanstvo in ne breme. V trpljenju veliko srce,da bom dober vojak pred svojim križem in čuteč Cirenejec za križe drugih…S tem uvodom naddekana Marijana Fesla je v zbranosti in tihoti sledila izpostavitev Najsvetejšega in priložnost za sveto spoved, nato je sledil Križev pot: »Nosite Bremena drug drugemu«, ki ga je bral laik in avtorica Marjana Barbarič. Sv. mašo je vodil upokojeni nadškof dr. Franc Kramberger.

Naddekan Franc Brglez je v zaključku povedal: Nosite bremena drug drugemu, zato pa danes sprejmite veliko zahvalo spoštovani člani ŽPS, vi vsi ki ste tako v cerkveni službi. Naj vam bo ta zahvala kot razbremenitev, kot nov korak služenju naproti…Zahvalil se je obema nadškofoma, ki sta dala vsak na svoj način kadila na pripravljeno žerjavico naše pastoralne vneme, prav tako pa se je zahvalil v pripravi srečanja Pastoralni službi – Uradu za laike za živahno vnemo, naddekanu za izkazane skrbi, sodelujočim, organistu in patrom kapucinom ki so nas sprejeli. Po maši je sledil agape na dvorišču pred cerkvijo.

PS – Urad za laike

Matjaž Kramberger