Romanje k Sv. Trojici v Haloze

Čeprav smo na vrhuncu dopustniških dni, se je na Anino, 26. julija, zbrala množica hajdinskih romarjev v cerkvi sv. Trojice v Halozah. Tamkajšnji patri sprejmejo vernike vedno odprtih in darežljivih rok, saj nobeno romanje na koncu ne mine brez druženja in pogostitve.
Letošnji pridigar je bil p. Benjamin Mlakar, ki smo ga hajdinski farani že kar posvojili, saj je pogosto navzoč na naših druženjih. Somaševala sta p. Marjan Cafuta in hajdinski župnik naddekan Marijan Fesel. Pridigar se je v svojem razmišljanju sprehodil skozi življenje sv. Ane in Joahima s priporočilom, da bi se tudi danes starši pri vzgoji svojih otrok morali zgledovati po življenju Marijinih staršev. Slovesnost svete maše je obogatil hajdinski cerkveni pevski zbor. Na koncu daritve se je gostoljubnim patrom zahvalil hajdinski župnik in poudaril, da številni romarji, ki se vsako leto na god Marijinih staršev zberejo v »haloški katedrali«, kot cerkev sv. Trojice imenujejo domačini,  pričajo o veri in zaupanju v priprošnjo sv. Ane in Joahima.

Zapisala:

Frančka Cartl