Srebrna maša g. Marijana Fesla

V življenju vsakega izmed nas je pomembno, da si poleg vsakodnevnega dela vzame tudi čas za praznovanje. Takšen praznični dan je bil tudi v nedeljo, 20. junija, v župniji Hajdina, kjer je domači župnik in naddekan Marijan Fesel, praznoval 25 let mašniškega posvečenja. Na njegovo prijazno povabilo, s katerim je nagovoril vse tamkajšnje prebivalce, se je odzvala množica ljudi. Prišli so tudi njegovi sorodniki, prijatelji od blizu in daleč in duhovniki, s katerimi je bil ali je najbolj povezan pri svojem delu.
Že pred mašo je za slovesnost poskrbel pihalni orkester Talum Kidričevo. Cerkev je bila premajhna za vse, tako, da so mnogi mašo spremljali s ploščadi pred cerkvijo. Že v uvodu v sveto mašo, je slavljencu čestital in se mu zahvalil župan občine Hajdina Radoslav Simonič. Da imata oba pomembno vlogo pri vzgoji otrok, je poudaril ravnatelj osnovne šole Hajdina Jože Lah in pohvalil dobro sodelovanje obeh ustanov. V imenu številnih skupin, ki delujejo na pastoralnem področju, je slavljenca nagovorila članica ŽPS, Angela Cartl. Spomnili so se tudi njegove skrbne matere, ki ima, poleg že pokojnega očeta, tudi največ zaslug pri odločitvi za duhovniški poklic. Slovesni pridigar je bil kanonik Jože Goličnik. Orisal duhovniško pot srebrnomašnika, ki se je začela v Turnišču v Prekmurju, nadaljevala na Tišini, sedaj pa že 14 let uspešno vodi župnijo Hajdina. Vsi prisotni so se strinjali z mnenjem pridigarja, da so sledovi njegovih pridnih rok in odlične organizacije dela, vidni tako na farni cerkvi kot na podružnicah. Njegova iznajdljivost se kaže tudi na področju pastoralnega dela, kjer najrazličnejše skupine poživljajo župnijsko občestvo.
Ob koncu se je slavljenec zahvalil vsem, ki so mu vsa leta stali ob strani. Posebno hvaležnost je izkazal svojim staršem, ki so ga vzgojili v katoliških vrednotah, svojim vzgojiteljem, sodelavcem in množici ljudi, ki je sodelovala pri današnjem slavju. Zahvalila sta se mu tudi župana sosednjih občin Ptuja in Kidričevega, s katerima tudi odlično sodeluje. Najbolj ganljiva je bila čestitka veroučencev s katehistinjama. Nobeno slavje pa ne mine brez odličnega cerkvenega pevskega zbora pod vodstvom Danila Jeza.
Vsi navzoči so se po maši preselili v šotor, kjer je družabno srečanje ob jedači in pijači, trajalo še ves popoldan.

Zapisala: Frančka Cartl