DELAVNICA IZDELAVE PRESMECA

Na predlog članov župnijskega sveta iz Slovenje vasi in v sodelovanju z vaškim odborom Slovenja vas, smo  se dne 22.03.2024 ob 17.00 uri zbrali vaščani pred podružno cerkvijo Marije VNEBOVZETE v Slovenji vasi. Zbrana je bila pisana druščina ljudi. Zavihali smo rokave in delo je teklo hitro od rok in izdelali smo veliki presmec , ki smo ga postavili v cerkvi pri oltarju, da bi tako lahko še slovesneje praznovali cvetno nedeljo in velikonočne praznike.

Istočasno je potekala tudi delavnica izdelovanja pirhov za razstavo, ki jo bomo pripravili v podružni cerkvi ob veliki noči.

Dobre volje in delovne vneme ni manjkalo. Izdelki so nastajali in odločitev vseh prisotnih je bila, da bomo takšno delavnico še ponovili naslednje leto.

Ob tej priložnosti velja zahvala vsem, ki so darovali zelenje in vsem, ki so na delavnici sodelovali.

zapisala:

Dragica Vegelj