Florjanov praznik na Hajdini

Nedelja, 7. maja je bila v občini Hajdina in fari sv. Martina v znamenju Florjanovega. Še pred slovesno mašo je župan občine Hajdina mag. Stanislav Glažar na pobudo Janeza Vidoviča v prostorih občine pripravil sprejem za vse tiste gasilce, ki so pred 27. leti na Hajdini obudili čaščenje svojega zavetnika sv. Florjana in se v domačo cerkev podali v uniformah. Ti lepo tradicijo ohranjajjo še danes in tudi na letošnjo Florjanovo nedeljo se je k slovesni maši, ki jo je daroval naddekan in farni župnik Marijan Fesel, podalo preko 100 gasilk in gasilcev. Slovesen nagovor s poudarkom na zahvali svojim stanovskim kolegom je imel poveljnik Gasilskega občinskega poveljstva Hajdina Ivan Brodnjak. Slovesnost so z glasbo obogatili godbeniki Pihalnega orkestra Podlehnik in Moškega pevskega zbora PGD Hajdoše.
Foto: Tatjana Mohorko