Avtor: zuhajdina Objavljeno: 13. 02. 2016

OZNANILA  1. postna nedelja  14. februar 2016

PONEDELJEK: Hajd. 17.00 za + Jurija (obl.), Marijo, Franca Cestnika, Franca, starše Černenšek, Matevža Vrhovška ter Antona in Genovefo Nadelsberger

TOREK:      Hajd. 17.00 za + Zdenko Knez

SREDA:      Hajd. 17.00 za + očeta Jožefa (obl.), ženo Suzano Vidovič, stare starše Vidovič, Krajnc in sorodnike

ČETRTEK: Hajd. 17.00 za + Franca, Nežo Neubauer in sorodnike Neubauer, Steiner, Drevenšek

PETEK:       Hajd. 17.00 za + Janka Perka (obl.), starše Perko, Sagadin, svaka Stanka, Ivana, Marijo, Romana Lešnika in sorodnike

SOBOTA:   Hajd. 17.00 za + Frančiško (obl.), Janeza Žumra in starše Glažar

NEDELJA: Hajd. 7.00  za žive in rajne župljane

Kung. 8.00 za + Alojzijo Intihar

Slov. v. 8.30 za + Steva Tomčiča (obl.), Janeza, Jožefa, Ivana, dve Tereziji Pulko, Otona Skaza in sorodnike

Hajd. 10.00 za + Janeza, Terezijo Dajnko, Nežko, Janka Preloga (obl.), Jožefa, Pavlo Selišek in Marijo Osenjak (obl.)

1.   Godovi tedna: jutri Klavdij, redovnik, v torek Julijana Koprska, mučenka, v sredo sedem ustanoviteljev reda servitov, v četrtek Frančišek Regis Clet, duhovnik, mučenec, v petek Konrad iz Piacenze, spokornik, v soboto Sadot in perzijski mučenci.

2.   Prihodnja nedelja 2. postna. Pri vseh mašah nabirka za bogoslovje in semenišče.

3.   Prišla je 7. številka Družine.

4.   Zaradi katehetskega simpozija v Celju, ta teden ne bo verouka.

5.   Pevci cerkvenega zbora imate jutri, ob 18.30, redne pevske vaje.

6.   V torek, 16. februarja, ob 19. uri, srečanje zakonske skupine A. M. Slomšek.

7.   V četrtek, 18. februarja, ob 19. uri, srečanje zakonske skupine M. Tourski.

8.   Prihodnjo nedeljo bo spokorno svetoletno dekanijsko romanje na Ptujsko Goro, kjer bomo stopili skozi svetoletna vrata, da bi prejeli milosti Usmiljenega Gospoda. Peš romarji se zberete ob 12.30 pred našo župnijsko cerkvijo in se napotite na Goro. Ob 15. uri je začetek križevega pota spodaj na parkirišču. Ob 16. uri sv. maša in med mašo priložnost za sv. spoved. Lepo vabljeni«

9.   V torek, 16. februarja, ob 19. uri, v refektoriju minoritskega samostana na Ptuju, seminar nove evangelizacije, z razmišljanjem Cirila Čuša na temo Marija je Mati usmiljenja, ker nas je Jezus izročil njeni ljubezni. Lepo vabljeni!

10.  V petek, 19. februarja, ob 17. uri, v Marijini dvorani na Ptujski Gori, predavanje dr. p. Vinka Škafarja na temo Zakaj spoved? Lepo vabljeni!

11.  Prav tako v petek, 19. februarja, ob 19. uri, v refektoriju minoritskega samostana na Ptuju, Viktorinov večer, z naslovom Radio Ognjišče, praznujemo 25 let naše poti. Sodelovali bodo nekdanji ministri Republike Slovenije dr. Janez Dular, dr. Peter Vencelj in dr. Jože Osterc. Lepo vabljeni!

12.  Vabljeni na spletno stran naše župnije, kjer boste našli povezavo k projektu »Deli Jezusa«. Vsak dan nas bo v triminutnem filmčku nagovoril eden bolj ali manj znanih Slovencev, ki bo z nami delil izkušnjo vere v Jezusa.

13.  Slovenska karitas nas tudi v letošnjem postnem času vabi k postni spodbudi 40 dni brez alkohola v znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi nasilja, bolezni in nesreč, ki so posledica prekomernega uživanja alkohola. Prav tako vabljeni k dobrodelni akciji za pomoč JV Evropi. Kdor želi pomagati, naj si na mizici za verski tisk vzame položnico.