Žegnanje v Kungoti

V idilični in pred dvema letoma povsem prenovljeni cerkvi sv. Kunigunde v Kungoti pri Ptuju, je bilo v nedeljo 4. marca nadvse slovesno. Krajani Kungote, tudi tisti ki sedaj več ne živijo v domači vasi, se na dan, ko praznuje god njihova zavetnica sv. Kunigunda, množično zberejo pri slovesni sveti maši. Kraj spada v občino Kidričevo in v faro sv. Martina na Hajdini, med občinama pa že leta vlada zgledno sodelovanje. Tako sta se maše udeležila tudi župana obeh občin.
Slovesno bogoslužje je ob somaševanju naddekana Marijana Fesla, vodil br. Jurij Štravs iz župnije sv. Ožbalta na Ptuju. V pridigi je nadaljeval misli iz prvega in drugega berila, kjer se je Jezus s svojimi učenci odpravil na goro.