Skavti 2009

Ptujski skavti, ki se zbiramo v župniji sv. Ožbalta na Ptuju, prihajamo iz različnih župnij. Trenutno nas je okrog sto in smo razdeljeni v šest različnih starostnih skupin.
Poleg številnih skavtkih aktivnosti kot so tabori, zimovanja, tedenska srečanja, izleti, služenje, raznašanje Luči miru iz Betlehema, se približno vsake dva meseca vsi skupaj zberemo pri skavtski sveti maši. Te svete maše oblikujemo s petjem in pripravo različnih uvodov. Ker je nekaj skavtov tudi iz hajdinske župnije smo se odločili, da se bomo to nedeljo 18. 1. s Ptuja peš odpravili k sveti maši na Hajdino. Ker je bila osrednja misel današnje božje besede: "Bog kliče" smo se že po poti do Hajdine srečevali z različnimi klici, ki nam jih Bog daje v današnjem času. Po čaju in keksih, ki smo jih bili deležni v veroučnih prostorih, smo se odpravili k sveti maši v vašo prijetno toplo in polno cerkev, kjer nam je bilo ob Gospodovem oltarju zares lepo.
Hvala lepa za vaše gostoljublje v upanju, da se bomo še kdaj srečali ob takšnih priložnostih.
Mir in vse dobro vsej vaši župniji!