Blagoslov konj 2008

December je praznični mesec. Poleg božiča je tu še štefanovo ter dan, ko naša mlada država Slovenija praznuje dan samostojnosti in enotnosti. V cerkvi sv.Martina na Hajdini je bilo na ta dan še posebej slovesno. Poleg blagoslovitve soli in vode, se je domači župnik naddekan Marijan Fesel, v svoji pridigi spomnil naše mlade države. Povezal je lik samostojnega in pokončnega slovenskega državljana z likom sv.Švefana, ki je do konca življenja ostal zvest Bogu in ljudem. Da je bila slovesnost še lepša, je s svojim pevskim programom poskrbel moški pevski zbor Talum Kidričevo. Ravno letos je praznoval 60 letnico svojega delovanja. Vodi ga zborovodja Oliver Buček. Z igranjem na violino in kitaro, sta navdušila Eva Hojski in Danilo Jeza. Na koncu je bila pred cerkvijo tradicionalna blagoslovitev konj. Množica ljudi, ki je prisostvovala vsem obredom, je preživela še en lep praznični dan.

Frančka Cartl