ROMANJE NA PTUJSKO GORO

Marija Zavetnica na Ptujski Gori ni preslišala naših prošenj in molitev v času epidemije korona virusa. Tako smo se tudi letos, drugo soboto v juniju, romarji iz Hajdine odpravili v baziliko, da nas Devica Marija sprejme pod razprostrti plašč.

Najbolj vztrajni (okrog 50) so pot opravili peš, drugi smo prišli s kolesi ali avtomobili. Sveto mašo je ob somaševanju prof. dr. Ivana Štuheca, ki je prav ta dan zaključil svoje romanje po Sloveniji in hajdinskega župnika naddekana Marijana Fesla, daroval tamkajšnji župnik p. Martin Gašparič. P. Martin je v pridigi osvetlil lik sv. Antona Padovanskega, katerega god smo obhajali na ta dan. Ob njegovem zgledu nas je spodbujal k ljubezni do Kristusa, evharistije, Marije in Cerkve. Seznanil nas je, da bazilika v času epidemije ni zaprla svojih vrat in da so verniki prihajali s svojimi prošnjami in zahvalami k Mariji Zavetnici na Ptujski Gori.

Pri maši je prepeval cerkveni pevski zbor iz Hajdine pod vodstvom Danila Jeza. Na koncu se je hajdinski župnik zahvalil domačemu župniku za topel sprejem, v upanju da se prihodnje leto zopet vidimo.

Po blagoslovu in litanijah Matere božje, smo se v romarski hiši tudi odžejali, malo poklepetali in se polni novega upanja odpravili domov.

Zapisala:

Frančka Cartl