Avtor: zuhajdina Objavljeno: 15. 03. 2014

Dobro delo dobro dene

Radio Ognjišče v letu, ko se bliža dvajseti obletnici delovanja, vsakega dvajsetega v mesecu pripravlja akcijo Dobro delo dobro dene.
V četrtek, 20. marca, prihajajo na ptujski konec! V programu Radia Ognjišče boste lahko prisluhnili različnim zgodbam, ki bodo prinesle odmev takih in drugačnih stisk.
K sodelovanju pa ste vabljeni tudi sami:
* V četrtek, med 10. in 13. uro bodo v Hipermarketu Mercator na Špindlerjevi ulici, zbirali hrano za osem družin v stiski, ki prihajajo iz naše dekanije.
* Ob dvanajsti uri vabljeni k molitvi v župnijsko cerkev sv. Petra in Pavla,
* Zvečer, ob 19. uri pa bo, v okviru Viktorinovih večerov v prostorih minoritskega samostana okrogla miza iz cikla "Podoba Slovenije v medijih". Posvečena bo novinarski radovednosti in njenim mejam.
Gostje bodo Majda Juvan (RTV Slo), Damjana Žišt (Večer), Marija Slodnjak (RT Ptuj), Franci Trstenjak (Radio Ognjišče), Aleš Maver (Casnik.si)."

Za dobrodelni koncert:

Skavti ptujskega stega – noviciat (prvi letnik srednje šole) organizirajo dobrodelni koncert za družino, ki je bila poplavljena ob poplavah na Planinskem polju. S tem projektom se sami želijo odzvati na potrebo, ki so jo opazili v naši domovini. V ta namen bodo organizirali dobrodelni koncert v cerkvi sv. Leopolda. Koncert bo v nedeljo, 23. marca ob 18. uri. Ob koncertu se bodo zbirali prostovoljni prispevki, s katerimi bomo pomagali tej družini. Vabimo vas na koncert s katerim boste podprli projekt in tudi dali priznanje skavtom, ki so najprej opazili potrebo in se nato na njo odzvali. Ob tem ne pozabimo, da smo tudi sami ranljivi (poplave dve leti nazaj) in da potrebujemo drug drugega, da lahko delamo dobro. Tudi to nam lahko pomaga, da bo naša postna odpoved obrodila sadove za najbolj potrebne.