Martinova nedelja

Nobeno farno žegnanje, na god našega patrona sv. Martina, ne mine brez kakšne nove pridobitve. Tako je v svojem uvodnem nagovoru, po pozdravu vsem povabljenim gostom in številnim vernikom, poudaril slovesni pridigar, vikar za pastoralne zadeve mariborske nadškofije msgr. Jože Goličnik. Pohvalil je neumorno delo domačega župnika Marijana Fesla, ki ni dejaven samo na cerkvenem, temveč tudi na širšem družbenem področju. Njegovo večkrat poudarjeno geslo je, da vsi v župniji in občini skrbijo za iste ljudi in njihovo zadovoljstvo.

Slovesno bogoslužje se je pričelo z blagoslovom daritvenega oltarja, ambona in križevega pota v novi kapeli, ki je posvečena bl. A. M. Slomšku. V mrzlih zimskih dneh, bo tako med tednom sveta maša potekala v manjšem in toplejšem prostoru, t.i. zimski kapeli, ki se nahaja v župnišču.

Pri oltarju se je slavnostnemu pridigarju in domačemu župniku pridružil tudi p. dr. Marijan Cafuta OFM Conv. ter bogoslovca Miha in Klemen, ki sta bila na pastoralnem vikendu v naši župniji. Sveto mašo je obogatil cerkveni pevski zbor, ki ga je ob odsotnosti zborovodja vodila organistka Irena Cestnik. Ker je Martinovo tudi praznik občine Hajdina, se je slovesne maše poleg župana, udeležilo tudi veliko drugih gostov. Domači župnik se je vsem zahvalil za odlično sodelovanje, še posebno mojstrom, ki so s svojim kvalitetnim delom, pomagali pri ureditvi zimske kapele.

Po maši so se prisotni podali še v šotor pred občino, kjer so vaščani naselja Turnišče, ki spada v hajdinsko župnijo in od koder prihaja tudi letošnji kletar Ivan Kramer, pripravili pestro pogostitev in poskrbeli za prijetno druženje.

Zapisala: Frančka Cartl

foto:TM