Sv. Marija Vnebovzeta - Slovenja vas

Kakor sta g. Simon Kvar in njegov naslednik g. Andrej Vuk zaslužna za sedanjo podobo župnijske cerkve, tako je za to svetišče zaslužen pokojni zlatomašnik g. Pavel Pucko, ki je v slovenjevaščanih videl dovolj veliko podporo za gradnjo nove cerkve ob že obstoječi kapeli.

Temeljni kamen za cerkev je bil blagoslovljen dne 17.junija 1990. Blagoslovil ga je mariborski pom. škof dr. Jožef Smej. Cerkev je bila blagoslovljena 16. avgusta 1992, blagoslovil mariborski škof - ordinarij, dr. Franc Kramberger. Na Veliki šmaren 2001 je škof - ordinarij, dr. Franc Kramberger blagoslovil nov Križev pot(vitraže). 15. avgusta 2012, ob 20. obletnici blagoslovitve cerkve je prelat Vinko Vegelj blagoslovil nov kip Marije vnebovzete.