Romanje na Ptujsko Goro

Romarji iz župnije Hajdina, smo se letos že četrtič podali v baziliko Marije Zavetnice na Ptujski Gori. Vsak je sam ocenil svoje moči in se na pot podal tako, kot je vedel, da bo pot zmogel. Veliko nas je odšlo peš, saj nam je Bog podaril prekrasen poletni dan.

Lani smo to pot opravili skupaj z romarji iz Ptuja in jo poimenovali »Avenija milosti«.

V svetišču na Ptujski Gori smo se romarji iz Hajdine pridružili številnim romarjem, ki so se zbrali na vseslovenskem srečanju posvečenih Jezusovemu in Marijinemu Srcu. Posebno razveseljiv je bil pogled na množico otrok in njihovih staršev iz novomeških župnij Sv. Lenart in Šmihel, ki so prišli na šmarnično romanje.

Bogoslužje je v nabito polni cerkvi, ob somaševanju mnogih duhovnikov, vodil nadškof dr. Marjan Turnšek. Prepeval je cerkveni pevski zbor iz Hajdine. Po sveti maši so sledila številna pričevanja vernikov, ki so v svojih zgodbah opisali težke življenjske preizkušnje. Samo zaupanje v Božjo milost, jim je vrnilo vero v življenje in božji blagoslov jih sedaj spremlja na njihovi poti.

Po litanijah Matere božje, smo se utrujeni, a duhovno obogateni, odpravili proti domu.

Zapisala:

Frančka Cartl