Praznična Florjanova nedelja v Martinovi župniji

Deževna Florjanova nedelja, 5. maja je bila v župniji sv. Martina na Hajdini že po tradiciji svečano obarvana. Praporščaki, gasilci in gasilke iz občinskega gasilskega poveljstva Hajdina so se v velikem številu zbrali pri slovesni maši, ki jo je za vse žive in pokojne gasilce daroval naddekan Marijan Fesel.
Uvodni nagovor je imel Ivan Glažar, občinski poveljnik, ki je med drugim spomnil na eno od legend o svetem Martinu in posebej poudaril, da sv. Florjana v poveljstvu Hajdina častijo že polnih 23 let. Stanovskim kolegom se je ob koncu maše zahvalil tudi farni župnik Marijan Fesel, še posebej za vse, kar dobrega storijo za druge, ob tem tem pa izrazil tudi  zadovoljstvo nad ohranjanjem te lepe tradicije v župniji in občini Hajdina.
Slovesno Florjanovo mašo so s petjem spremljali pevci moškega pevskega zbora PGD Hajdoše pod vodstvom Jožeta Dernikoviča, z izbranimi melodijami pa Pihalni orkester KD Podlehnik.
Foto: Tatjana Mohorko