SREČANJE JUBILANTOV

Na pobudo farnega župnika, naddekana Marijana Fesla, smo v župniji Hajdina že drugič organizirali srečanje zakonskih jubilantov. Letos se je srečanja udeležilo 45 parov, od tega sedem zlatoporočencev, dva s 55 - letnim zakonskim »stažem« in kar štirje bisernoporočenci.Pri slovesni sv. maši, ki jo je z ubranil petjem olepšal cerkveni pevski zbor, je jubilante pozdravil in jim čestital domači župnik. »Danes ste vsi zmagovalci, dragi jubilanti, toda končna zmaga še ni dobljena, saj zakonske zaobljube, ki ste si jih izrekli pred mnogimi leti, trajajo do konca skupnih dni. Kot zakonci morate ostati tudi neomajni pričevalci vere v družinah in družbi, s svojim zakonskim življenjem, ljubeznijo, zvestobo ste Jezusovi apostoli v tem času in prostoru. Zahvalite se za vse milosti in priložnosti, ki so vam bile dane v življenju …«, je polagal na srce prisotnih.Na koncu so jubilanti obnovili zakonsko zaobljubo, prejeli čestitke, blagoslov in zahvalno listino. Pridigar je zaključil z besedami: »Ponesite Jezusov pozdrav apostolom: »Mir vam bodi«, tudi v svoje domove in med ljudi.«V želji, da se čez pet let zopet srečajo - tudi s tistimi, ki se tokrat niso opogumili, je vse prisotne po skupnem fotografiranju, povabil na kosilo.Namesto cvetoče narave, jih je zunaj pozdravil mrzel in turoben dan, vendar v srcih vseh jubilantov, je bila pomlad.

Zapisala:  Frančka Cartl

Foto : Lucija Kramer